loadingimg

Wczytuję dane...
O nas

DUCK EGG REPUBLIC to polska marka, inspirowana prawdziwą historią o małym chłopcu, z którego śmiano się i którego przezywano kaczym jajem z powodu piegów. Podobnie jak niepowtarzalne są piegi, tak w realizowanych w ramach republiki projektach, pojawiają się autorskie nadruki, które narysowane na kartce, wykreślone w komputerze, przerzucone na sita i namalowane na bawełnie organicznej, charakteryzują się niewielkimi różnicami  i pewną niepowtarzalnością. Wzory, podobnie jak piegi każdemu z ich posiadaczy,  nadają naszym kolekcjom indywidualny charakter. Jednocześnie, ubrania republiki dają się łatwo ze sobą zestawiać i tworzą spójną całość, niezależnie od tego z której kolekcji pochodzą.

W republice stawiamy na funkcjonalność ubrań i komfort ich użytkowników. Naszą ofertę kierujemy do tych, którzy stawiają na jakość, niepowtarzalność, są w ciągłym ruchu i nie lubią ograniczeń. Nasze ubrania szyjemy z bawełny organicznej, certyfikowanej międzynarodowym certyfikatem GOTS. Wybór takiego surowca gwarantuje, że użyta bawełna ta jest bardziej miękka, wytrzymała i  pozbawiona toksycznych substancji.

Szyjemy w Polsce w rejonie Beskidu Niskiego.

Testowane przez dzieci na wsi i w mieście, w górach i nad wodą, na lądzie i w powietrzu.

Jesteśmy w ciągłym ruchu! Blisko natury. Stawiamy na wygodę. Dopuszczone do użytku!                                                                                                                                               

Bawełna organiczna, z której szyjemy, posiada międzynarodowy certyfikat GOTS (Global OrganicTextileStandards) http://www.global-standard.org/Nie miała ona styczności z toksycznymi nawozami i pestycydami, a nadruki wykonano certyfikowanymi barwnikami. Cały cykl produkcji, począwszy od uprawy bawełny, poprzez jej obróbkę, tkanie, farbowanie, aż do uzyskania końcowego produktu w postaci gotowej dzianiny, jest całkowicie naturalny. Kupując bawełnę organiczną z certyfikatem GOTS, w zamian za wyższą cenę, otrzymujemy dużo wyższą jakość. Włókna bawełny organicznej, które nie mają styczności ze środkami chemicznymi, są silniejsze, bardziej sprężyste i odporne na rozciąganie. Mokre stają się o ok. 30% mocniejsze niż suche, zniosą więc liczne prania, nie tracąc swoich właściwości. Ubrania z bawełny organicznej zdecydowanie posłużą na dłużej.

DLACZEGO SZYJEMY Z BAWEŁNY ORGANICZNEJ?

  • Jest delikatniejsza i milsza w dotyku
  • Nie uczula, ze względu na brak substancji chemicznych
  • Uprawa bawełny organicznej ma pozytywny wpływ na jakość życia uprawiających ją i nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne
  • Ubrania uszyte z niej służą na dłużej